KONST / Litografier / Färglitografi 14367128
nr 1436 7128
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 51/99, figurer. Färglitografi, bildmått: 73x52, yttermått inklusive ram: 100x75 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:09:01
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström